Tanulj, dolgozz Ausztráliában

Szeretettel köszöntöm a Johnny World Travel ausztráliai oktatásszervezés oldalán !

Gondoltál már arra, hogy élj, dolgozz és tanulj Ausztráliában ?

Irodám azzal a céllal indította el ezt a programot, hogy vidéki érdeklődök számára könnyebb elérhetőséget, segitséget , rugalmas ügyintézést biztosítson.

Ausztráliában évente több mint 200 000 ezer külföldi diák tanul és dolgozik az Overseas Student Program keretein belül, így az elmúlt években az ország a külföldön nyelvet tanulni szándékozók és kiegészítő jellegű szakmai kurzusra jelentkezők kedvelt célpontjává vált.

Szolgáltatásaink közé tartozik:

  • Repülőjegy értékesítés
  • Ausztrál vízumügyintézés
  • Utasbiztosítás
  • Oktatásszervezés
  • Díjmentes ügyintézés

A magabiztos nyelvtudás vagy egy külföldön szerzett diploma

  • megalapozza pályafutásod és jól fizetett munkához vezet,
  • egy életre szóló befektetés. Sőt, ha diák-ként dolgozol, az anyagi befektetésed részét visszaszerezheted.
  • Életreszóló nemzetközi barátságokat és kapcsolatokat szerzel,
  • esélyeid megnöveled a jövő évi egyetemi felvételikhez,
  • Érettebb, magabiztosabb és kozmopolitán világnézettel térsz haza.

Miért pont Ausztralia?

Úgy gondolom, hogy a tökéletes angol nyelv elsajátításához angol anyanyelvi környezetben eltöltött időszak szükséges, mellyel a “ kontinesnyi ország” redelkezik.
Kiváló földrajzi adottságaival, egyedülálló növény és állatvilágával, segitőkész ,vendégszerető lakosaival felejthetetlen élményeket nyújt.
A külföldi diákok előszeretettel választják, mivel az egyetlen olyan ország amely a tanuló vizum mellé hivatalos munkavállalási engedélyt ad. Igy a hosszabb kinntartózkodás sem lehetetlen, hisz az iskola, es a tanulás hosszútávú finanszírozása is megoldott. Mert az oktatás általában olcsóbb, mint Amerikában, a megélhetési költségek pedig alacsonyabbak, mint Angliában. E mellett az országnak rengeteg tapasztalata van a tengeren túli diákok oktatásában, igen előkelő helyen szerepelnek oktatási intézményei a világranglistán, és az erre specializálódott iskolák a kurzusok széles választékát kínálják.

Ausztrália

Terület: 7,69 milló km2
(Magyarország:93036 km2)
Népesség: 19,4 millió
(Magyarország:10,3 millió)
Nyelv: Angol
Fizetőeszköz: Ausztrál Dollár ( kb. 210 Ft. )

Távolság a legészakibb és legdélibb pont között: 3700 km
Távolság a legkeletibb és legnyugatibb pont között: 4000 km
Az ország legészakibb pontja: Cape York, Queensland (10° 41?D)
Az ország legdélibb pontja: South East Cape Tasmania (43° 39’D)
Az ország legnyugatibb pontja: Steep Point, Western Australia (113° 09′ K)
Az ország legkeletibb pontja: Cape Byron, New South Wales
(146° 22’K)

Ausztrália az ötödik földrész, egy óriási sziget, mint ahogy a mellékelt térkép is szemlélteti. Központi területe egy kiterjedt medence, amelyet nyugaton az ősi Gondwana-masszívum maradványa, az Ausztráliai-tábla határol. Területén hatalmas, alacsony fennsíkok, romos őshegységek, szigethegyek találhatók. Ennek a medencének a keleti határa a Nagy Vízválasztó-hegység (Ausztráliai-Kordillerák), mely 3000 kilométer hosszú, legmagasabb pontja – egyben Ausztrália legmagasabb pontja is – a Mount Kosciusko, amely 2228 méter magas. A hegységet keskeny síkság követi a parton. Ausztrália egyik szimbóluma az Uluru szikla (Ayers Rock).
Sydney
Sydney Ausztrália egyik legismertebb városa, az ország keleti részén fekszik, a Tasman-tenger partján. Sydney Új-Dél-Wales állam székhelye. Lakossága közel 3 millió, de elővárosaival együtt 3,5 millió (itt él a lakosság egyötöde). Ausztrália legrégibb városa, még a 18. század végén alapították. Sydney fejlődése főként kikötőjének köszönhető, mely igen jelentős áruforgalmat bonyolít le (gabona- és gyapotexport, nyersolajimport).
Canberra Ausztrália fővárosa, annak ellenére, hogy a kisebb városok közé tartozik, lakossága elővárosokkal is csak 273 ezer fő. Canberra Sydney városától délnyugatra fekszik, itt található az ausztrál Parlament, a Tudományos Akadémia, valamint híres egyeteme is.
Brisbane
Brisbane kikötőváros Ausztrália keleti oldalán, a Csendes-óceán partján, Queensland állam fővárosa. Brisbane Lakossága 1,1 millió fő. Jellemző a hajógyártás, a vegyipar, és az autógyártás
Melbourne
Melbourne a Port Phillip-öböl partján fekvő város, Victoria állam székhelye. Melbourne lakosainak a száma közel 3 millió. A várost 1835-ben alapították, 1850-től egyre több aranyásó jelent meg, a század végére már százezres város volt, a 20. században pedig további rohamos fejlődésnek indult. Melbourne 1901 és 1927 között Ausztrália fővárosa volt. Nagy forgalmú kikötő, fontos a vegyipara, gépipara és az autógyártás. Közigazgatási, kulturális és pénzügyi központ. Melbourne két alkalommal (1956 és 1976) nyári olimpiát is rendezett. Sok magyar kivándorló is lakik a városban.
Perth
Perth Ausztrália egyik kikötővárosa, az Indiai-óceán partján fekszik, Nyugat-Ausztrália állam székhelye. Lakosainak száma több mint 1 millió. Perth jelentős ipari központ, fontos a fém- és élelmiszeripar, a kőolaj-finomítás, valamint a gépgyártás.

Ausztráliai időjárás
Ausztrália éghajlata túlnyomórészt szubtrópusi, száraz, csak a keleti és a déli part mentén csapadékos. A többi, főleg a belső rész sivatag, vagy félsivatag, összefüggéstelen tüskés, bozótos növényzettel (scrub), ritkásan sztyepp borítja.
Mikor érdemes menni?
Ausztráliában télen van nyár és nyáron tél, mivel a déli földgömbön fekszik. Igy elsősorban a magyarországi téli időszakban érdemes menni, de vannak részek (pl Északi terület v. Queensland) ahová gyakorlatilag bármikor mert csak esős és száraz évszakok váltják egymást.

Magyarország és Ausztrália között az idõeltolódás 8-10óra között változik a téli ill. nyári idõszámításnak megfelelõen. Mivel Ausztrália a déli féltekén fekszik igy ha mi elõre állítjuk az órát ott vissza, mivel mikor nálunk nyár van, ott a tél kezdõdik.
Városok éghajlata
Darwin: Száraz trópusi
Alice Springs: Félsivatagi
Brisbane: Szubtrópusi
Sydney, Perth, Adelaide: Mediterrán
Melbourne, Hobart: Mérsékelt
Évszakok
Tél: június, július, augusztus
Tavasz: szeptember, október, november
Nyár: december, január, február
Ősz: március, április, május
Trópusi zónák:
Nedves időszak: november – április
Száraz időszak: május – október

 

Ausztrália történelme (története)
Ausztrália sokáig csak a bennszülött őslakói által volt lakva, míg az újkor hajnalán megjelentek az első hajósok, telepesek. A részben ausztraloid emberek által lakott földrész nagy vonzerőt jelentett a holland (Willem Jansz, Abel J. Tasman) és angol (William Dampier) hajósokra a 17. században. Ebben a században készült az első térkép is az addig felfedezett területekről. A gyarmatosítók versenyéből az angolok emelkedtek ki, s tekintették a kontinenst közbenső állomásnak Amerika és Anglia között, valamint fokozatosan megkezdték elitéltjeiknek ide való száműzetését. Az első angol telep Port Jackson lett, ez lett a későbbi Sydney.
Macquaire vetette meg Ausztrália fejlődésének alapjait a 19. század első felében: utakat és középületeket épített, meghonosította a merinó juhokat és folytatta a földrész további felfedezését. Hamarosan a korábbi fegyenctelepből gyarmat lett, megalakult Új-Dél-Wales, Tasmania, Nyugat-Ausztrália, Victoria, Dél-Ausztrália és Queensland állam.
Ausztraliarol bovebben: www.iranyausztralia.hu

http://hatter.extra.hu/cpg1410/thumbnails.php?album=73